"Wiosna Budzi Owady"

 jest to temat konkursu plastycznego dla przedszkolaków, który od lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych miłośników przyrody.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem i sponsoringiem:

Prezydenta Miasta Białegostoku

Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

                          Dziękujemy serdecznie za mądre nagrody!
Cieszy nas, iż inicjatywa przedszkola w zakresie kształtowania postaw proekologicznych i rozwijania dziecięcych pasji  spotyka się ze wsparciem środowisk troszczących się o naszą przyrodę.

Uważna obserwacja w ogrodzie przedszkolnym, w lesie i na  łące niezmiennie zadziwia bogactwem dziecięcych spostrzeżeń oddawanych w rysunkach. Wystawa pokonkursowa organizowana w przedszkolu przyciąga niebywałą ferią barw i kształtów, tworzy fantastyczną dekorację przedszkolu, pobudza wyobraźnię.

Kto z Was widział? Kto z Was słyszał? Kto z Was wie? -
co w przyrodzie Wiosną dzieje się?

www.bialystok.pl 

www.bialystok.lasy.gov.pl/edukacja/wydarzenia


Galeria rodzinnego konkursu 2022r

 

Galeria XII edycji w 2018 roku:

 

Galeria XI edycji w 2017 roku:

W maju 2017 r. została ogłoszona XI Edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  „Wiosna budzi owady”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej „Plastuś”.  Patronatem honorowym oraz fundatorem nagród w konkursie byli Prezydent Miasta Białegostoku, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Do przedszkola wpłynęło 150 prac
z białostockich przedszkoli oraz placówek z poza terenu. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 30 prac,  w kategoriach 3-4 latki oraz  5-6 latki.

 Prace nagrodzone w konkursie można podziwiać na przedszkolnym wernisażu. Wystawa będzie otwarta do 23 czerwca, zapraszamy do galerii.


Galeria X edycji w 2016 roku:

W kwietniu 2016 r. została ogłoszona X Edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  „Wiosna budzi owady”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej „Plastuś”. Konkurs był adresowany do placówek przedszkolnych na terenie miasta Białegostoku. Patronatem honorowym oraz fundatorem nagród w konkursie byli Prezydent Miasta Białegostoku, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej im. Profesora Witolda Sławińskiego.

 

Do przedszkola wpłynęło 1o6 prac z białostockich przedszkoli oraz placówek z poza terenu. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 22 prace, 8 w kategorii 3-4 latki oraz 14 w kategorii 5-6 latki.

 

 Prace nagrodzone w konkursie można zobaczyć na wernisażu  w przedszkolnym holu. Wystawa będzie otwarta do końca czerwca 2016 r., zapraszamy do galerii.

 

Galeria IX edycji w 2015 roku:

Konkurs był adresowany do placówek przedszkolnych na terenie miasta Białegostoku. Patronatem honorowym oraz fundatorem nagród w konkursie byli Prezydent Miasta Białegostoku, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Do przedszkola wpłynęło 150 prac z białostockich przedszkoli oraz placówek z poza terenu.
Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 20 prac, 10 w kategorii 3-4 latki oraz 10 w kategorii 5-6 latki.
Prace nagrodzone w konkursie można zobaczyć   w przedszkolnym holu. Wystawa będzie otwarta do końca maja, zapraszamy do galerii.

Galeria VIII edycji w 2014:

Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 20 spośród ponad 200 prac, 7 w kategorii 3-4 latki oraz 13 w kategorii 5-6 latki. Zwycięzcy zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się 19 maja 2014 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 53 im. Marii Kownackiej „Plastuś” w Białymstoku.

 

"Roztańczone Żabki" w polce podlaskiej.

"POMPONIK" w tańcu z ...pompnami Wink, muz. "Chocolate"

 

"SOWY" w tańcu "Autobus biedronek".

NAGRODZONE PRACE:

 

 

 

Prace nagrodzone w konkursie można zobaczyć  w przedszkolnym holu. Wystawa będzie otwarta do końca maja, zapraszamy do galerii.

Galeria VII edycji w 2013 roku:


W czerwcu  odbyła się  VII edycja ogólnoprzedszkolengo  konkursu plastycznego pt. "Wiosna Budzi Owady". Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Białegostoku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Z nadesłanych 128 prac Komisja Konkursowa wyłoniła i nagrodziła 20 młodych artystów. Nagrodzone prace można obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w holu przedszkola, w dniach  17- 28 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

 


Galeria VI edycji konkursu w 2012r.