Co w przedszkolu dzieje się? - gdy przeczytasz - dowiesz się!

 

 

 Zapraszamy do uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I–III szkół podstawowych. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie: www.pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci. Wypełniony formularz zostanie przesłany do zgłaszającego e‑mailem jako plik PDF. Należy go wydrukować, podpisać i wysłać na adres pocztowy Stowarzyszenia wraz z pracą plastyczną, będącą twórczą interpretacją hasła konkursowego. Praca może być wykonana dowolną techniką i w dowolnym formacie.

Na prace czekamy do 30 kwietnia 2025 roku. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplom i drobny upominek.

Z wybranymi, nagrodzonymi pracami z lat ubiegłych można zapoznać się na stronie: www.pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci. Na tej stronie udostępniliśmy także pliki z regulaminem, formularzem zgłoszeniowym oraz plakatem

Ufam, że konkurs zachęci rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny, a także podkreśli znaczenie roli rodziców w kształtowaniu osobowości każdego człowieka.

Z poważaniem 

 

Wojciech Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

 

 TERMINY REKRUTACJI 2025/2026

Lp.

Rodzaj czynności

Termin                           w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin                              w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie                              
 do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 10 marca 2025 r.    do 21 marca 2025 r.

do godz. 15.00

od 26 maja 2025 r.         do 2 czerwca 2025 r.

do godz. 15.00

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola                 
 i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

do 4 kwietnia2025 r.
do godz. 12.00

do 16 czerwca 2025 r.
do godz. 12.00

3.

Podanie do publicznej wiadomości
przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych

i niezakwalifikowanych.

10 kwietnia 2025 r.

o godz. 15.00            

18 czerwca 2025 r.

o godz. 15.00         

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do przedszkola
(w postaci pisemnego oświadczenia).

do 14 kwietnia 2025 r.

do godz. 15.00

do 20 czerwca 2025 r.

do godz. 15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

15 kwietnia 2025 r.

o godz. 15.00

              

23 czerwca 2025 r.

o godz. 15.00

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

PRZEDSZKOLE odgrywa kluczową rolę w rozwoju edukacyjnym i emocjonalnym każdego dziecka. Często nauczyciel w przedszkolu jako pierwszy zauważa u malucha niepokojące sygnały, nietypowe zachowania i trudności w codziennym funkcjonowaniu. O wątpliwościach warto wówczas poinformować rodziców dziecka oraz przedszkolnego psychologa lub pedagoga. Ogromnie ważne jest, aby w takiej sytuacji rodzice mogli otrzymać możliwie jak najszybsze wsparcie.

Dlatego zachęcamy do przekazywania rodzicom informacji o BEZPŁATNYCH TELEPORADACH z psychologiem Fundacji SYNAPSIS. Konsultacje odbywają się w ramach NFZ i są skierowane do rodziców dzieci w wieku 1-5 lat.

W tym celu przygotowaliśmy plakat i grafikę do pobrania. Będziemy wdzięczni za zamieszczenie materiałów w Państwa placówce, na stronie internetowej i/lub w mediach społecznościowych.

 

Szczegółowe informacje na temat teleporad oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://synapsis.org.pl/teleporady-dla-rodzicow-malych-dzieci/

Do rozmowy zaprasza Dorota Czynajtis, psycholog prowadząca terapię dla dzieci w spektrum autyzmu w Fundacji SYNAPSIS, specjalizująca się w pracy z najmłodszymi dziećmi.

Obejrzyj film


Z góry dziękujemy za możliwość współpracy! Razem możemy pomóc rodzicom i dzieciom!

Przy okazji przypominamy, na jakie zachowania warto zwrócić uwagę podczas obserwacji dziecka w przedszkolu:

  •       wymuszanie wszystkiego krzykiem i płaczem
  •      brak kontaktu wzrokowego
  •      brak reakcji na imię
  •      brak reakcji na prośby i polecenia
  •      brak zainteresowania zabawkami
  •      zabawa według własnych zasad
  •      brak zainteresowania innymi dziećmi
  •      unikanie wspólnej zabawy (obserwowanie zabawy z boku)
  •      utrudniona komunikacja, ograniczony dialog
  •      nietypowe jak na wiek zainteresowania


Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Fundacji SYNAPSIS

PS Pracowników przedszkoli zainteresowanych tematyką spektrum autyzmu zapraszamy na szkolenia oraz do zapisania się na Newsletter.      FacebookInstagram


 

Ul. Ondraszka 3; 02-085 Warszawa
02-085 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

www.synapsis.org.pl




Corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony jest „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach” (EAAD), który został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską. Natomiast w dniach 18-24 listopada 2024 r. był obchodzony Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (WAAW), który został ustanowiony w 2015 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Kampanie: EAAD oraz WAAW są organizowane w Polsce w ramach programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia p.n. „Narodowy Program Zdrowia na lata 2021-2025”, realizowanego przez zespół ekspertów z Narodowego Instytutu Leków.

Celem obydwu przedsięwzięć jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożenia dla zdrowia publicznego, jakie niesie za sobą zjawisko narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

 

Poniżej znajdują  linki do materiałów dotyczących powyższych kampanii, otrzymane od Narodowego Instytutu Leków.

1. link do pakietu prasowego https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/EDWA-WAAW-2024-pakiet-prasowy_na-strone.pdf

2. link do wystawy tematycznej: https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/wystawa-b1-cmyk-2024-lekki.pdf

3. link do plakatu A3: https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/a3-2024-edwa.pdf

4. Link do plakatu A4: https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/a4-2024-edwa-internet.jpg

 

 

 

psycholog godziny pracy

 

ogłoszenia

 

projekt przyjaciel lasu

program o dwujęzycznośći

informacja o obowiązkowych szczepieniach

ogłoszenie

blisko telefonu

blisko telefonu

odra

odra

odra

 

Informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

„Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym” to przewodni temat akcji „Środa z Profilaktyką” w styczniu.

W ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie zimowego wypoczynku.

Zima to czas ferii, imprez plenerowych, wypadów na weekend i aktywnego wypoczynku. Zima to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Większość zagrożeń można ograniczyć. Jak zapewnić bezpieczny wypoczynek? O czym warto pamiętać? Przed czym przestrzec dzieci? O tym w dzisiejszej „Środzie z Profilaktyką”.

Nie ma złej pogody…

…jest tylko nieodpowiednia odzież. To częsta, ale nie jedyna przyczyna odmrożeń. Z powodu szybszej utraty ciepła bardziej narażone na odmrożenia są dzieci i osoby w podeszłym wieku. Jak chronić dorosłych, a jak dzieci przed skutkami niskich temperatur? Narodowy Fundusz Zdrowia w najnowszym Poradniku Pacjenta przypomina, co warto wiedzieć o zagrożeniach związanych z zimową aurą i jakie podejmować środki ostrożności.

Zadbaj o dobre wspomnienia

Niezależnie od miejsca spędzania ferii należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Co zrobić, żeby dziecko przywiozło z ferii zimowych wyłącznie dobre wspomnienia? Na co uczulić dziecko? Których zasad związanych z bezpieczeństwem podczas aktywności fizycznej i zabaw na śniegu warto przestrzegać?

Gdy potrzebna pomoc

Nieszczęśliwy wypadek w czasie ślizgania się, zjeżdżania na sankach, czy jazdy na nartach może zdarzyć się nawet najbardziej doświadczonym amatorom sportów zimowych. W sytuacji zagrożenia pamięć może zawieść. W „Środzie z Profilaktyką” przypominamy telefony alarmowe i apelujemy o zapisanie ich w telefonach. Przypominamy też, gdzie szukać pomocy medycznej podczas ferii zimowych.

Wypoczynek za granicą

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ułatwia korzystanie z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej, EFTA oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej na identycznych zasadach, jak osoby ubezpieczone w danym państwie. Wybierasz wypoczynek poza Polską? Pamiętaj o EKUZ.

Zadbaj o swoje zdrowie i dołącz do nas w „Środę z Profilaktyką”!

Zachęcamy do lektury i dystrybucji materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.

Zapraszamy również do stanowisk ds. profilaktyki i promocji zdrowia w siedzibach oddziałów wojewódzkich NFZ, przy których doradcy klientów: 

·         udzielają informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez Fundusz

·         doradzają, jak się zgłosić do tych programów i wziąć w nich udział

·         poinformują o zasadach zdrowego żywienia i możliwości korzystania z bezpłatnego portalu z dietami DietyNFZ.

 

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na:

·         stronie Narodowego Funduszu Zdrowia - https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/

·         Facebooku Akademia NFZ

·         serwisie X (kanał NFZ)

·         kanale YouTube Akademia NFZ.

 

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

 telefon zaufania

Fundacja Między Niebem a Ziemią prowadzona przez Sylwię Zarzycką z Wrocławia, szczególną opieką otacza nie tylko chore dzieci, ale również ich rodziców, a także zdrowe rodzeństwo.

Spotkania, o których mowa na plakacie, organizowane są raz w miesiącu, są to spotkania bezpłatne. O terminie i miejscu spotkań informowane będą osoby, które wyślą na podany adres e-mail swoje wstępne zainteresowanie udziałem w takich spotkaniach. 

Informacje na temat samej Fundacji i jej działalności są dostępne pod następującymi linkami: 

1.       https://miedzyniebemaziemia.pl/

2.      https://www.facebook.com/FundacjaMiedzyNiebemaZiemia

 

 

 ukaina kod qr

 

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Za bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu, do momentu przejęcia opieki przez Nauczyciela, tj. do godz. 6.30, odpowiada Rodzic.

W związku z powyższym proszę nie zostawiać dzieci samych na holu w godzinach rannych. Dozorca nie pełni opieki nad dziećmi.

Dziecko należy odbierać z przedszkola do godz. 17.00

Proszę na bieżąco uaktualniać numery telefonów kontaktowych.


Fakt późniejszego przyprowadzenia dziecka (po godz.9.00) proszę zgłaszać telefonicznie lub w przeddzień nauczycielom w grupie. Wiąże się to z koniecznością przygotowania odpowiedniej liczby posiłków.