Co w przedszkolu dzieje się? - gdy przeczytasz - dowiesz się!

informacja o obowiązkowych szczepieniach

 

ogłoszenie

 

ogłoszenie

ogłoszenie

 

 

blisko telefonu

blisko telefonu

odra

odra

odra

 

Informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

„Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym” to przewodni temat akcji „Środa z Profilaktyką” w styczniu.

W ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie zimowego wypoczynku.

Zima to czas ferii, imprez plenerowych, wypadów na weekend i aktywnego wypoczynku. Zima to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Większość zagrożeń można ograniczyć. Jak zapewnić bezpieczny wypoczynek? O czym warto pamiętać? Przed czym przestrzec dzieci? O tym w dzisiejszej „Środzie z Profilaktyką”.

Nie ma złej pogody…

…jest tylko nieodpowiednia odzież. To częsta, ale nie jedyna przyczyna odmrożeń. Z powodu szybszej utraty ciepła bardziej narażone na odmrożenia są dzieci i osoby w podeszłym wieku. Jak chronić dorosłych, a jak dzieci przed skutkami niskich temperatur? Narodowy Fundusz Zdrowia w najnowszym Poradniku Pacjenta przypomina, co warto wiedzieć o zagrożeniach związanych z zimową aurą i jakie podejmować środki ostrożności.

Zadbaj o dobre wspomnienia

Niezależnie od miejsca spędzania ferii należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Co zrobić, żeby dziecko przywiozło z ferii zimowych wyłącznie dobre wspomnienia? Na co uczulić dziecko? Których zasad związanych z bezpieczeństwem podczas aktywności fizycznej i zabaw na śniegu warto przestrzegać?

Gdy potrzebna pomoc

Nieszczęśliwy wypadek w czasie ślizgania się, zjeżdżania na sankach, czy jazdy na nartach może zdarzyć się nawet najbardziej doświadczonym amatorom sportów zimowych. W sytuacji zagrożenia pamięć może zawieść. W „Środzie z Profilaktyką” przypominamy telefony alarmowe i apelujemy o zapisanie ich w telefonach. Przypominamy też, gdzie szukać pomocy medycznej podczas ferii zimowych.

Wypoczynek za granicą

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ułatwia korzystanie z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej, EFTA oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej na identycznych zasadach, jak osoby ubezpieczone w danym państwie. Wybierasz wypoczynek poza Polską? Pamiętaj o EKUZ.

Zadbaj o swoje zdrowie i dołącz do nas w „Środę z Profilaktyką”!

Zachęcamy do lektury i dystrybucji materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.

Zapraszamy również do stanowisk ds. profilaktyki i promocji zdrowia w siedzibach oddziałów wojewódzkich NFZ, przy których doradcy klientów: 

·         udzielają informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez Fundusz

·         doradzają, jak się zgłosić do tych programów i wziąć w nich udział

·         poinformują o zasadach zdrowego żywienia i możliwości korzystania z bezpłatnego portalu z dietami DietyNFZ.

 

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na:

·         stronie Narodowego Funduszu Zdrowia - https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/

·         Facebooku Akademia NFZ

·         serwisie X (kanał NFZ)

·         kanale YouTube Akademia NFZ.

 

 Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

 telefon zaufania

Fundacja Między Niebem a Ziemią prowadzona przez Sylwię Zarzycką z Wrocławia, szczególną opieką otacza nie tylko chore dzieci, ale również ich rodziców, a także zdrowe rodzeństwo.

Spotkania, o których mowa na plakacie, organizowane są raz w miesiącu, są to spotkania bezpłatne. O terminie i miejscu spotkań informowane będą osoby, które wyślą na podany adres e-mail swoje wstępne zainteresowanie udziałem w takich spotkaniach. 

Informacje na temat samej Fundacji i jej działalności są dostępne pod następującymi linkami: 

1.       https://miedzyniebemaziemia.pl/

2.      https://www.facebook.com/FundacjaMiedzyNiebemaZiemia

 

 

 ukaina kod qr

 

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Za bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu, do momentu przejęcia opieki przez Nauczyciela, tj. do godz. 6.30, odpowiada Rodzic.

W związku z powyższym proszę nie zostawiać dzieci samych na holu w godzinach rannych. Dozorca nie pełni opieki nad dziećmi.

Dziecko należy odbierać z przedszkola do godz. 17.00

Proszę na bieżąco uaktualniać numery telefonów kontaktowych.


Fakt późniejszego przyprowadzenia dziecka (po godz.9.00) proszę zgłaszać telefonicznie lub w przeddzień nauczycielom w grupie. Wiąże się to z koniecznością przygotowania odpowiedniej liczby posiłków.