Get Adobe Flash player

Chór 2013- 2014

PLASTUSIOWY CHÓREK
W ROKU SZKOLNYM 2013 - 2014:


        Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2013/2014 wszystkich chórzystów i sympatyków naszego zespołu. Próby odbywają się już od września, bo sezon koncertowy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku czeka nas już pierwszy koncert na V Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Przedszkolaka "Ko Ty jesteś..?" (7.11.2013 r.) i Koncercie Pieśni Patriotycznych dla rodziców (8.11.2013 r.). Rozpoczęliśmy także przygotowania do koncertu w ramach projektu  „Śpiewająca Polska”, który odbędzie się 25 listopada 2013 r. w Kinie Forum z okazji rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. 

Plastusiowy Chórek  w roku  2013/ 2014 tworzą:
1.    Adamczyk Jula
2.    Chodkiewicz Jaś
3.    Demianiuk Daria
4.    Komenda Rozalia
5.    Matuszewicz Piotr
6.    Omelianczuk Ivo
7.    Perkowski Szymon
8.    Puławski Miłosz
9.    Strękowska Gabrysia
10.    Stypułkowska Ewa
11.    Sieczko Mateusz
12.    Mazurek Weronika
13.    Matys Karolina
14.    Lach Daria
15.    Lach Kamil
16.    Litwinko Dominika
17.    Szczepański Piotr
18.    Rogowska Zosia
19.     Malczewski Julek
20.     Kłos Dominika
21.     Pugacewicz Wiktoria
22.    Brzozowski Michał

DO-RE-MI
od pierwszych przedszkolnych dni

 

V PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKA "Kto Ty jesteś..?"
 7 listopada 2013


Dnia 7 listopada 2013 r., w Młodzieżowym Domu Kultury, nasze przedszkole zorganizowało   V Przegląd Piosenki Patriotycznej Przedszkolaka "Kto Ty jesteś..?"  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Wykonawcy jak zwykle stanęli na wysokości  zadania i pięknie wykonali pieśni patriotyczne w małych grupach, jak i w dużych chórach. Występy uświetnili swoją obecnością  funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. W finale przeglądu wszyscy dorośli obecni na sali wykonali wspólnie piosenkę  „Ułani, ułani”, dedykowaną małym artystom.
poniżej: Michał, Dominika, Julek, Wiktoria - nasi reprezentanci z ŻABEK

oraz Plastusiowy Chórek wraz z solistami: Zosią i Mateuszem:

"CO TO ZA ZNAK? -
 -  w czerwonym polu Biały Ptak?"
8.11.2013r.


Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w przedszkolu uroczystego koncertu dla rodziców, na którym dzieci wykonały popularne pieśni patriotyczne. Szczególnie wzruszające było wykonanie przez Plastusiowy Chórek utworu „Białe Róże”.

 


PLASTUSIOWY CHÓREK - KONCERT Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO, 25.11.2013r., Białostocki Ośrodek

Dnia 25 listopada 2013 r.  Plastusiowy Chórek wziął udział w uroczystym koncercie z  okazji 100 rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Koncert został zorganizowany w ramach projektu Śpiewająca Polska. Nasi mali śpiewacy wykonali dwie kompozycje wielkiego mistrza „Wianki” i „Pióreczko” z towarzyszeniem fortepianu.  
Mieli  również okazję posłuchać innych utworów tego kompozytora. Zobaczyli także swoich starszych kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych. Dla naszych małych śpiewaków były to pierwsze kroki w świecie muzyki klasycznej. Gratulujemy.

 PLASTUSIOWE KOLĘDOWANIE 15.12.2013r. - Aula Wydziału Pedagogiki
i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku

Dostaliśmy również zaproszenie, aby wystąpić podczas Wielkanocnego Kiermaszu w naszym przedszkolu (15 kwietnia, we wtorek) oraz Festiwalu Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ 5.04.2014 Kino "Forum". Zapraszamy.
Za oknami wiosna zmaga się z zimą a Plastusiowy Chórek cierpliwie doskonali swoje umiejętności wokalne i przyjmuje nowych miłośników śpiewania. I jak na wiosnę przystało – pączkujemy.  Nasz zespół przyjął w swoje szeregi nowych kolegów i koleżanki z grupy Misiów i Żabek.

 

KOPYŚĆ 2014

Śpiewanie szant tak się nam spodobało, że 5 kwietnia 2014 r. znów wzięliśmy udział w XXX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ 2014. Wykonaliśmy dwa utwory: „Chcę zostać marynarzem” i tradycyjną szantę „Pożegnanie Liverpoolu". Przy okazji mogliśmy posłuchać prawdziwego, dorosłego zespołu szantowego i tradycyjnej szanty wykonanej a’capella . 
 Po występie były już tylko marynarskie zabawy z zespołem Klang. Może wśród nas obudzi się w przyszłości jakiś „wilk morski”.
Chcemy także serdecznie podziękować państwu
Małgorzacie i Tomaszowi Matuszewiczom
za pomoc przy organizacji naszego występu.

W finale publiczność bardzo chętnie uczestniczyła we wspólnym śpiewie i w nie jednym oku zakręciła się łza wzruszenia.
KOPYŚĆ 2014
https://www.youtube.com/watch?v=gCrKKaB0ja0&feature=youtu.be

FINAŁ AKCJI "POLA NADZIEI", 20.05.2014r.,

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

 Nasi plastusiowi śpiewacy dnia 20 maja 2014 r. wzięli udział w Finale Kampanii Społecznej POLA NADZIEI, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Wykonaliśmy utwór „Śpiewaj” i odebraliśmy dyplom za udział w akcji społecznej na rzecz Hospicjum dla dzieci. Pomaganie sprawia nam jednak dużo radości!


ŚPIEWAJĄCA POLSKA 12.062014
Akademia Muzyczna w Białymstoku


Śpiewaliśmy, śpiewaliśmy i wyśpiewaliśmy Złoty Dyplom na XIII Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych. Uroczysty koncert odbył się 12 czerwca 2014 r. w Sali koncertowej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Białymstoku. Wykonaliśmy dwie piosenki: Cztery pory roku i Radość.
Warto było starać się przez cały rok!WYSTĘP w przedszkolu z okazji zakończenia roku

Czas wakacji już blisko, więc i mali śpiewacy wybierają się na odpoczynek. Na koniec postanowiliśmy  zaprezentować naszym koleżankom i kolegom, czego nauczyliśmy się w ciągu roku.