Get Adobe Flash player

Plastusiowe Kodowanie na Dywanie

RYTMY

Nad czym  w takim skupieniu pracują Sowy? Przy pomocy kolorowych figur ćwiczą układanie rytmów na magicznych dywanach.

"UCIEKAJ MYSZKO" czyli jak zakodować drogę ucieczki, tak aby nie wpaść w pazurki kotka.

CHLUP, ŻABKA DO STAWU

Wspólne obmyślenie strategi opracowani bezpiecznej drogi żabki do upragnionego stawu. Droga trudna, gdyż trzeba przejść pod mostem omijając wszelkie pułapki.

KODUJEMY W MAŁYCH ZESPOŁACH 

Sowy wiedzą, że siedzenie przed komputerem lub tabletem, dla nikogo nie jest dobre. Starszaki to mądre dzieciaki, więc wirtualne granie zamienili na wspólne programowanie. Rozpoczynając naukę programowania wiemy, że nie tylko cel i zadanie jest najważniejsze ale czas spędzony razem na logicznych rozgrywkach.

NUMERY ALARMOWE

Czasem dziecko staje przed trudną dla niego sytuacją, wymagającą wezwania pomocy. Do kogo się o nią zwrócić, w jaki sposób to zrobić. Dziś przypominaliśmy rożne sytuacje te śmieszne i te groźne, ale najważniejszym celem dzisiejszych zabaw, było kodowanie w pamięci wszystkich numerów alarmowych.

WIELKI PLAN, WIELKIE POMYSŁY

ZABAWA Z MISIEM

ROBIMY KANAPKI

Co wspólnego mają kanapki z programowaniem? Ktoś powie, aby dobrze programować trzeba się najeść. Słusznie. Zaprogramujmy, więc robota wykonującego dla nas kanapki. Z cyklu algorytmy w życiu codziennym - wykonujemy kanapki.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

OZOBOT

Żabki i Sowy odwiedził OZOBOT, czyli mały interaktywny robot, który wykonuje zadania zaprogramowane na kartce papieru za pomocą kolorowych kodów.  Ozobot reagował na dotyk, dźwięk, gest oraz każdy wykonywany ruch. Przedszkolaki wyznaczyły mu za pomocą specjalnych kodów trasę, a on w niezwykle dokładny i precyzyjny sposób odczytał ją i pokonał, wzbudzając tym samym zachwyt naszych dzieciaków. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nauka z Ozobotem, to niezwykle pasjonująca zabawa. Było naprawdę SUPER !!!!!!

KODY ćwiczenia w orientacji przestrzennej oraz rozpoznawaniu kierunków.

Marsz robotów, czyli kodowanie na szczudłach.

Śnieżne gwiazdki, czyli symetria na poduszkach.

Wszystkie głowy pracują, wszystkie pomysły kodują.

Walentynkowe kodowanie.

Gdzie dzisiaj nie spojrzeć, wszędzie widać czerwone serduszka...nam też się udzieliła walentynkowa atmosfera i dzisiejsze zajęcia Mistrzów Kodowania nie mogły obyć się bez serduszek.

Kółko i krzyżyk.

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i mieć jeszcze więcej zabawy.

Coś dla chłopca i dziewczynki.

Patriotyczne Kodowanie na Dywanie.

GRY PLANSZOWE Każdy z nas grał w gry planszowe, ale nikt jeszcze nie tworzył takiej gry. Dziś Żabki podjęły te wyzwanie wspólnie tworząc grę, omawiając jej zasady i wspólnie bawiąc się na dywanie.

GRZYBKI NA EKRANIE

INTERAKTYWNA ZABAWA Z KRESKĄ Czary- mary, Hokus- pokus, Abra- kadabra niech się dzieje MAGIA, a to wszystko za sprawą interaktywnej tablicy, która potrafi zamienić palec w kredkę i gumkę. Miały powstać szlaczki oraz różne wzorki...wyszły jednak śmieszne, zabawne potworki.

CHOINKA- dyktando graficzne

Temat świąteczny nadal przewija się w naszych myślach. Nic dziwnego, skoro z dnia na dzień zbliża się Boże Narodzenie. Dziś przekazuję na Wasze ręce dyktando graficzne dla przedszkolaków, z większymi niż wcześniej kratkami. Motywem przewodnim jest oczywiście choinka, którą ukryłam za pomocą kodu uporządkowanego.

NECIAKI czyli bezpieczeństwo w sieci 

KROPKI BIEDRONKI - przeliczanie 

 

 

MUZYCZNE KODOWANIE

Co wygrywasz? Jaka to melodia? Żabki grając kojarzą symbole, dźwięki, ćwiczą pamięć muzyczną, a przy tym tworzą przyjemną dla ucha melodię.

 

Z LITERAMI NA TY.

Sprawdzamy swoje umiejętności w kodowaniu i tworzeniu liter. Powtarzamy i utrwalamy wiadomości z Żabek. 

 

WYRAZOWE KODOWANIE 

Kodujemy nie tylko ruchy, symbole ale i też czytanie. Znajomość liter, figur i kolorów ma znaczącą wartość przy rozwiązywaniu zadań, ale współpraca jest nadrzędną sprawą. 

 

 

KODOWANIE W SP2

 

 

 

Jak coś szybko zakodować, tajemniczą wiadomość zaszyfrować, tego się w przedszkolu nauczymy i rodziców zaskoczymy! 

 

 

Nie ważne co kodujemy, ważna jest zabawa i cel, do którego wspólnie dążymy. 

  

 

GRA W KODOWANIE 

KODOWANIE Z KROKODYLEM 

 

„Wirtualny świat” w ramach programu "Dzieci uczą rodziców". Ogólnopolska akcja edukacyjna, promująca umiejętność bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów przez dzieci najmłodsze. 

Dzień Nowych Technologii w Edukacji 22.03.2021r.

Celem wydarzenie Ministerstwa Edukacji jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.